2016 Sezonu Seyir Hazırlıklrı

 
DENİZ-Y
DENİZ-Y tekrar denizde.
Motor bakımlarım tamam.
Benim 18hp yanmarın İnpeller ve kondese bakımı yapıldı. Deniz suyu filitresi takılıp hortum değişti. Kamaranın içine, baş altına 55 litrelik ikinci tatlısu deposu. yeni hidrafor musluk ve havuzluğa duş takılıp tesisat döşendi. Rollbar yapılıp üzerine bir silyon, bir çakar direği, radar reflektörü, projektör ve korna takılıp tesisatı çekilerek yine takılan ikinci kontrol paneline bağlandı. Marin telsiz ihtiyacı giderildi. Havuzluğa gizli tekli ocak yerleştirildi. Motor yağı değiştirildi. Tutyalar değiştirildi. Otomatik sintine pompasının bakımları yapıldı. Farş tahtaları sökülüp karina temizliği yapıldı. Zehirli boya yapıldı. Küçük gelen pervane değiştirildi.


MED-OCEAN
MED-OCEAN
Enes, yeni aldığı 21 beygir yanmar motorunun montajını yaptırdı. Pervanesi küçük olduğu için yeni pervane yapılıp takıldı. Bimini kromları ve tentesi, spreyhood yapılıp takıldı. Havuzluk oturma grubuna tik kaplandı. Yeni otamatik sintine pompası takılarak hortumlar değişti.  Astar ve zehirlisi vurularak borda pasta cilası yapıldı. Tutyalar değiştirildi. Yeni chartplotter, balık bulucu takıldı. Yeni telsizin, Teybin ve ses sistemi montajı yapıldı.Güverteye kumlu boya uygulaması yapıldı.


ŞEYDA
Erol Abi zehirlisini yapıyor.

ŞEYDA denize iniyor.
Erol Abi teknesi "Şeyda"nın zehirlisini bitirdi. Rolbar takıldı. Oto pilot montaj aşamasında. Yağ değişimi, impeller, hortum kontrolleri yapıldı. Şanzıman vites teli değiştirildi, ayarları yapıldı. Yeni bir dingi aldı. Ahşap ve kromdan bir dinlence yapıldı.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder